Honzik & Besi

Besi

Besi je výnimočná fenka zlatého retrievera s krásnou srsťou piškótovej farby. Jej múdre oči ukrývajú zlatý charakter. Potvrdili to špecialisti zo strediska Helppes v Prahe, kde práve prebieha jej školenie na kvalifikovaného psa – pomocníka. Najprv fenka prešla sériou detailných prehliadok, ktorých účelom bolo skontrolovať, či nemá žiadne vrodené chyby alebo neprenáša nákazlivé ochorenia. Ukázalo sa, že je stopercentne zdravá!

Jej charakter bol tiež preskúmaný, zistilo sa, ako sa správa na nových, rušných miestach, ako reaguje na neznáme vône a ľudí. Besi zvládla všetky testy na jednotku. Je ideálnou kandidátkou na psa – pomocníka, ale ešte sa musí veľa učiť. Bude sprevádzať svojho budúceho pána pri všetkých každodenných činnostiach – pomôže mu pohybovať sa, obliekať sa, zapínať a vypínať svetlo. Čo je však najdôležitejšie, Besi mu môže dať pocit bezpečia a jej prítomnosť dokáže nahradiť celodennú terapiu.

Úžasný charakter psov rasy zlatý retriever spôsobuje, že sú ideálnymi spoločníkmi pre osoby trpiace na celú škálu porúch a postihnutí, avšak aby to tak naozaj bolo, musia prejsť správnym tréningom. Práve preto prišla Besi do Helppes. Jej tréning potrvá 9 až 12 mesiacov a je celý financovaný firmou Friendly Finance. Keď už bude Besi pripravená, presťahuje sa k Honzíkovi a jeho rodičom. Chlapec trpí autizmom a ľahkou duševnou poruchou. Prítomnosť Besi bude preňho veľkou pomocou.